2004 Mid-Amateur Championship

2004 MSGA Mid-Amateur Championship Results
Ricky Jones, Rockland, 70-71--141
Alan Bouchard, Woodlands, 69-74--143
Marc Siewertsen, Willowdale, 76-71--147
Scott Dewitt, Biddeford Saco, 71-76--147
Steven Bouthot, Biddeford-Saco, 76-73--149
Ron Brown, Portland, 75-74--149
Wayne Johnson, Sable Oaks, 74-76--150
Jim Quinn, Augusta, 72-78--150
Gary Laliberte, Brunswick, 77-74--151
Corey Poulin, Lakewood, 75-76--151
Cash Wiseman, Sable Oaks, 79-73--152
John Downing, Purpoodock, 76-76--152
Steve Tsujiura, Portland, 74-78--152
Jack Pilk Jr, Purpoodock, 71-81--152
Shawn Gepfert, Wawenock, 72-80--152
Mike McNaboe, Portland, 77-76--153
Ron York, Brunswick, 76-77--153
Keith Patterson, Biddeford-Saco, 76-77--153
Gary Manoogian, Falmouth, 80-74--154
Scott Stone, Toddy Brook, 77-77--154
Thomas Bean, Augusta, 80-75--155
Roland Duquette, Sable Oaks, 78-77--155
Ron Stephan, Falmouth, 76-79--155
David Luce, Sable Oaks, 77-78--155
Chris Marco, Bath, 79-77--156
David Labbe, York, 76-80--156
Ted Everest, Dunegrass, 75-81--156
Ron Dery, Biddeford-Saco, 75-81--156
Ron Murray, Val Halla, 75-81--156
Leslie Fleisher, Purpoodock, 74-82--156
Mark Stasium, Riverside, 80-76--156
George Hogan, Falmouth, 73-83--156
Ray Hawley, Lakewood, 78-79--157
Steve Lycette, Riverside, 83-74--157
Stephen Quigley, Val Halla, 75-82--157
Dave DeSmith, Val Halla, 81-76--157
Derek Breeding, Bath, 75-82--157
Thomas Foley, Riverside, 80-77--157
Richard Moss, Waterville, 76-82--158
Brian Nowak, Val Halla, 75-83--158
Ted McNamara, Falmouth, 80-78--158
Bill Muller, Falmouth, 78-81--159
Dale Brown, Martindale, 78-81--159
Frank Getchell, Waterville, 78-81--159
Harold Hutchins Jr, Waterville, 82-77--159
Mike Cloutier, Purpoodock, 75-84--159
Jayson Adams, Bangor, 81-78--159
Gregory Pirone, Riverside, 80-79--159
Joe Collins, Augusta, 79-81--160
Jim Veno, Dunegrass, 83-77--160
Dale Bragg, Falmouth, 82-78--160
Andy Bowden, Falmouth, 80-80--160
Len Hachborn, Val Halla, 80-80--160
Shawn McKague, Riverside, 79-82--161
Dick Crosby, Gorham, 76-85--161
Aaron Clark, Riverside, 79-83--162
Brian Gilbert, Val Halla, 78-84--162
Brent Mohr, York, 79-83--162
Ralph Noel, Fox Ridge, 81-81--162
Stephen Jensen, Falmouth, 82-81--163
Jay Burrell, Val Halla, 80-83--163
Tobey Buteau, Willowdale, 80-83--163
Brian Bickford, Val Halla, 85-79--164
Lowell Watson, Boothbay, 81-83--164
Jack Harkins, Brunswick, 88-77--165
Richard Buffum, Biddeford-Saco, 85-80--165
Vance Gray Jr, Penobscot Valley, 81-84--165
Andrew Vamvakias, Portland, 88-78--166
Clay Graybeal, Biddeford-Saco, 83-83--166
Robert Calcagni, Woodlands, 82-84--166
Ed Manganello, Woodlands, 85-82--167
Thomas McNaboe, Portland, 84-83--167
Mark Curtis, Augusta, 86-82--168
Norman Russell, Salmon Falls, 82-86--168
David Niles, Riverside, 81-87--168
Dan McCaron, Sable Oaks, 79-90--169
Mike Francoeur, Portland, 88-81--169
Jack Hodsdon, Willowdale, 87-82--169
Tim Flaherty, Woodlands, 80-89--169
Jim McKay, Val Halla, 83-87--170
Mike St. Thomas, Penobscot Valley, 85-86--171
Craig Briggs, York, 89-83--172
Paul Nichols, Sanford, 83-89--172
David Willette, Bangor, 84-88--172
Tony Polito, Val Halla, 86-87--173
Randy Smith, Biddeford-Saco, 92-82--174
Dan Hourihan, Nonesuch River, 91-84--175
Rondel Reynolds, Mere Creek, 86-90--176
Peter Davis, Augusta, 90-87--177
Greg Bither, Sanford, 99-82--181
Jeff Wass, Rockland, 80-NC--NC
Moe Morin, Fox Ridge, 80-DQ--DQ
Skip Heald, Rockland, 93-DQ--DQ
Mike Diphillipo, Riverside, 91-DQ--DQ
Tommy Greene, Biddeford Saco, 81-WD--WD
Scott Weymouth, Sable Oaks, NC-NS--NS